Preventivni ukrepi za preprečevanje okužb

V Lekarnah Maribor sledimo navodilom Ministrstva za zdravje in Nacionalnega inštituta za javno zdravje glede preprečevanja okužb z novim koronavirusom SARS-CoV-2. Tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, je treba tudi za preprečevanje okužbe s koronavirusom SARS-CoV-2 upoštevati osnovne higienske ukrepe.

Splošni nasveti za preprečevanje okužbe:

  • Izogibamo se tesnim stikom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
  • Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
  • V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
  • Upoštevamo pravila higiene kašlja.
  • Redno si umivamo roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost etanola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
  • Pri gibanju in zadrževanju na zaprtem javnem kraju, kjer se izvajajo storitve iz 3. člena odloka (na primer lekarna, trgovina ipd.), je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb, obvezna uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela (šal, ruta ali podobne oblike zaščite), ki prekrije nos in usta, ter obvezno razkuževanje rok.
  • V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Zaradi povečane pojavnosti okužb dihal in trenutne epidemiološke situacije v svetu in v Evropi vas naprošamo, da v primeru znakov okužbe dihal (vročina, kašelj, težko dihanje) ostanete doma. Po zdravila v lekarno napotite zdravega svojca oziroma drugo zdravo osebo.

S takšnimi ukrepi boste pripomogli k preprečevanju širjenja okužb dihal. Za dodatna pojasnila je dostopen kontakt na NIJZ na telefonskih številkah 031 646 617 in 031 619 118 vsak dan med 9.00 in 17.00 uro. Osebe z okvaro sluha se za kontakt izbranega zdravnika lahko obrnejo na Klicni center za osebe z okvaro sluha po predhodni registraciji na spletni strani http://kc.tolmaci.si.

V pomoč prebivalcem pri iskanju zanesljivih informacij v zvezi z novim koronavirusom je Urad vlade za komuniciranje v sodelovanju z Ministrstvom za zdravje, Nacionalnim inštitutom za javno zdravje, Infekcijsko kliniko in Ministrstvom za javno upravo vzpostavil klicni center. Na brezplačni telefonski številki 080 14 04 lahko dobite informacije vsak dan med 8. in 20. uro.

Informacije o novem koronavirusu so zbrane na portalu državne uprave GOV.SI na naslednji povezavi.

Več informacij o koronavirusu 2019-n CoV si lahko preberete na spletni strani NIJZ: https://www.nijz.si/sl/pojav-novega-koronavirusa-2019-ncov in na spletni strani Ministrstva za zdravje: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-zdravje/.

Hvala za razumevanje in sodelovanje.

Kategorije

Zadnje objave

Eterična olja

Uporaba eteričnih olj v našem vsakdanjiku postaja vse bolj priljubljena. Privabljajo nas dišeče...

NA KAJ MORAMO BITI POZORNI,

Pregled pri zdravniku se navadno zaključi s predpisom recepta za zdravilo, ki ga bolnik potrebuje. Zdravila, ki so predpisana na zdravniški recept, se smejo izdajati samo v lekarnah. V članku so zbrane razlage in pomembne informacije, ki jih morate vedeti, ko prejmete recept za zdravilo.

11.08.2023

PRAVILA IN POGOJI NAGRADNE IGRE MARIFIT MAGNEZIJ EQUA

Lekarne Maribor vas obveščajo, da bodo v ponedeljek, 14. 8.  poslovale po običajnem delovnem času.
Delovni čas lekarn lahko preverite na spletni strani www.mb-lekarne.si


 

ZDRAVJE V VSAK DOM 2022

Vabimo vas na tradicionalno prireditev »Zdravje v vsak dom«, ki bo v SOBOTO, 10. junija, od 9.30 do 14.00 ure na Trgu svobode v Mariboru . Lekarniški farmacevti vam bodo podali številne koristne informacije o pravilni in varni uporabi zdravil, kot tudi o preventivi in zdravem načinu življenja.

PREGLED UPORABE ZDRAVIL (PUZ)

Pregled uporabe zdravil je prostovoljen, diskreten, organiziran, predhodno dogovorjen in voden pogovor z magistrom farmacije, ki se ukvarja z individualno, strokovno in celostno obravnavo pacienta.

TOBAČNI DIM NAM ŠKODUJE - OPUSTITE KAJENJE

Raba tobaka je dejavnik tveganja za nastanek in razvoj kroničnih nenalezljivih bolezni, ki so pogosto neposreden vzrok smrti kadilcev. 

Velikost pisave

Reset Zoom
Ali uporabite funkcijo brskalnika:
Ctrl + + / Ctrl + - / Ctrl + 0